Blogger tarafından desteklenmektedir.
Oooo neler var neler!

26 Ocak 2019 Cumartesi

KONU:

GÖRÜNMEZ AJAN - MİKRO ÖYKÜ

Haber, Olay, Kitap, Öykü, güzel

“Birincisini vuruldu! İkincisine geçiyorum! Jon, ikinci sineği kayda hazırla!”

“Hazııır! Kayıttayız! İyice yaklaş bu sefer. Bu kaybettiğin altıncı nanovar!

“Tamam, tamam. Dikkat ederim.”

Hava oldukça sıcaktı çöl bölgesinde. Başkan El Fahdi, korumalarıyla beraber geniş, içerisinde leylakların ve sümbüllerin bulunduğu, hurma ağaçlarının gölgelediği villasının bahçesinde akşam yemeği yiyordu. Çok değil iki gün önce bölgeye gelen birleşmiş milletler askeri bölüğüne çöl yolunda tuzak kurmuş, onlara güzel bir hoş geldin partisi düzenleyerek üç Birleşmiş Milletler askerini öldürüp konvoyu, yola kurduğu mayınlarla yok etmeye çalışmıştı.

Jack, kafasının yarısını kaplayan seyir kaskını kafasına yeniden geçirip, elindeki uzaktan kumandayla, nanovarı açık pencereden içeri doğru uçurdu.

“Eveet! İşte, gidiyoruz. Şu ense köküne bir konabilirsem tüm bilgiler bende olacak. Bakalım sonraki hamlen neymiş El Fahdi.”

Bu sefer fark edilmemişti küçük sinek. Yavaşça adamın ense köküne kondu ve boynuna önce hissizleştirici sprey sıktıktan sonra iğnesini yavaşça batırdı. İçinde bulunan mikro halatı omuriliğinden beyne giden sinirlere doğru yönlendirdi. Halatın ucundaki yapay hat, bağlantı noktasını bulduğu anda ona yapışarak beynin zihinde tutulan bilgilerine ulaşmaya çalışacaktı.


                                   ...................................

“Neden Jack? Neden yaptın bunu?” diye soruyordu sorgulama dedektifi binbaşı Karl ona, karanlık odada. Cevap yoktu. Ülke başkanına suikast düzenlemişti ve neredeyse başarılı oluyordu. Daha üç gün öncesinde zihinsel sağlık problemi nedeniyle orta doğudan geri gönderilmişti.

Jakob Corewill

Burada paylaşılan yayınlar hiçbir şekilde herhangi bir şahsa yada kuruma zarar verecek nitelikte değildir. Öyle olduğunu düşünüyorsanız lütfen yukarıda, sağdaki sosyal ağlar menüsüne girerek bana ulaşın ama baştan söyleyim, bu yazı beni bağlamaz :D