Blogger tarafından desteklenmektedir.
Oooo neler var neler!

5 Nisan 2017 Çarşamba

KONU:

STEVE JOBS TÜRKİYE'DE DOĞSAYDI?


Türkiyem çook ilginç bir ülkedir. Biz de şöyle bir söz vardır: 'Analar ne evlatlar doğurur!' diye. Çok doğrudur aslında. Bunu Türk çocukların gözlerindeki zeka pırıltılarından anlarız. Sonra, sonra mı? Çevre, kişisel baskılar, gereksiz müdahaleler ve sistemin getirdiği çarpıklaşma ile bu çocuklardan maalesef çok azı o halini koruyup başarılı hale gelebilir. Zaten onların çoğu da çalışmalarını bir şekilde yurt dışında gerçekleştirir ki hiç ismini bile duymadığımız biri, şimdiye kadar çözülememiş bir hastalığın tedavisini bulduğunda 'Aaa Türk'müş' deriz ve gururlanırız. Kendi halimize acırız aslında içten içe. 'Biz de yapabilirdik! Benim çocuğum neden yapamadı?' gibisinden. İşte tam da bunu anlatan çok güzel bir video paylaşacağım sizlerle ama önce örnek alınan kişi olan Steve Jobs'un hayatına kısaca göz atalım.
Steven Paul Jobs (24 Şubat 1955 - 5 Ekim 2011), Apple Computer, Inc.'ın kurucu ortaklarından biridir.Ölümünden 5 hafta öncesine kadar yeni adıyla Apple Inc. de CEO olarak görev yapmıştır. Bilgisayar endüstrisinin önderlerinden olarak kabul edilir. Next Computer ve Pixar Animasyon Stüdyoları'nı da kurmuş ve yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. Yönettiği Apple firmasını zirveye çıkardığı yıllarda pankreas kanserine yakalanmış, 7 yıl içinde 56 yaşında ölmüştür.
Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Steve_Jobs


Jakob Corewill

Burada paylaşılan yayınlar hiçbir şekilde herhangi bir şahsa yada kuruma zarar verecek nitelikte değildir. Öyle olduğunu düşünüyorsanız lütfen yukarıda, sağdaki sosyal ağlar menüsüne girerek bana ulaşın ama baştan söyleyim, bu yazı beni bağlamaz :D